Mis on Mobiil-ID?

Mobiil-ID on füüsilisel SIM-kaardil põhinev lahendus

Kõikjal, kus on sinu telefon, on sinuga ka Mobiil-ID. Vahetad mobiiltelefoni? Väga lihtne: Mobiil-ID kasutamiseks tõsta SIM-kaart vanast telefonist uude üle ja kõik toimibki!

Mobiil-ID on turvaline

Mobiil-ID vastab kõige kõrgematele elektroonilistele turvanõuetele. Mobiil-ID lahendus on Eestis riikliku garantiiga isikutunnistus ja sellel on eIDAS sertifikaat. Mobiil-IDga antud allkiri on võrdne omakäelise allkirjaga. Teenuse tellimisel tuleb kõigepealt oma isik tuvastada (passi või ID-kaardi abil), kogu Mobiil-ID kasutamisega seotud infovahetus toimub krüpteerituna ning kuni hoiad oma PIN-koodid saladuses, ei tähenda ka telefoni vargus või kaotus sinu andmete ohtu sattumist.

Mobiil-ID on täna kasutusel Eestis ja Leedus.

Mobiil-ID kehtib 5 aastat

Sinu sertifikaadid kehtivad 5 aastat. See tähendab viit aastat turvalist, stressivaba ja alati käepäraselt mugavat isikutuvastust ja digiallkirjastamist. Kas pole suurepärane?!

Mobiil-ID alaealistele

Täpsema info saamiseks pöördu oma mobiilioperaatori poole! Üldiselt on Mobiil-ID teenus kasutatav alaealistele vanusevahemikus 7 kuni 17, kuid igal teenusepakkujal on õigus kehtestada oma reeglid.